Mehmet Faruk Yanık

İnşaat Yük. Mühendisi

Doruk Mühendislik Prefabrike Beton San. ve Tic. Ltd. Şti. 1998 yılında Mehmet Faruk Yanık ve Bilge Yanık tarafından kurulmuştur. Şirket Müdürü Mehmet Faruk Yanık Lisans Eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesinden almıştır. Yüksek Lisans Eğitimini Boğaziçi Üniversitesinden almıştır.

Mehmet Faruk Yanık, Türkiye Prefabrik Birliği bağımsız denetçisi olup, prefabrike yapılar konusunda yayınlanmış makaleleri mevcuttur.

 

 

 

DORUK MÜHENDİSLİK

Doruk Mühendislik Eylül 1998 yılında İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık hizmeti alanında her türlü avan, uygulama ve güçlendirme projeleri, fizibilite çalışmaları, tasarım ve uygulama aşamalarında teknik danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuştur.

Firmamız kurulduğu yıldan buyana konusunda deneyimli teknik elemanları ile taşıyıcı sistemi betonarme, çelik, prefabrike beton veya karma olan her türlü sanayi yapısı, iş yeri, konut, köprü, tünel, petrol tankları, kule vb. yapıları başarı ile projelendirmiş ve müşteri isteği doğrultusunda bazı projelerin uygulama danışmanlığı üstlenmiştir.

 

Firmamız İnşaat Mühendisliği Odası ve Mimarlar Odasının tescilli bürosu olup, proje hizmeti ve denetimi konusunda oda tarafından verilen uzmanlık belgesine sahiptir. Firmamız ayrıca Türkiye Prefabrik Birliği adına, istenilen üretici kuruluşlara bağımsız denetçilik hizmeti vermektedir.

 

 

VİZYONUMUZ

Doruk Mühendislik firması çalışanları olarak, müşterinin ihtiyaç duyduğu İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık hizmeti alanında her türlü yapıda; müşteri isteklerini en üst oranda sağlayan, ekonomik, yapısal güvenliğe sahip ve günümüz teknolojisine uygun projeler geliştirmek ve üretmektir.